Een dag uit het leven van… Mees

Mees volgt de opleiding Allround Constructiewerker MBO 3 bij de Vakopleiding Metaal in Oudenbosch. Bij ons loopt hij stage en doet hij werkervaring op. Ben je benieuwd hoe Mees zijn opleiding met werk combineert? Wij hebben Mees gevraagd om hem mee te nemen in een dag van zijn leven.

Rooster opleiding Allround Constructiewerker

Een van de eerste dingen die opvallen bij het dagelijks leven van Mees is dat hij een opleidingsrooster heeft. In dit opleidingsrooster staat wanneer hij bij het stagebedrijf (Van Tilburg) moet zijn, wanneer hij theorie volgt en wanneer hij praktijklessen volgt bij Stichting Vakopleiding Metaal (SVM). In de meeste weken volgt hij 1 dag per week theorie in Bergen op Zoom en werkt hij 4 dagen bij Van Tilburg. Om de 4 weken volgt Mees in plaats van deze stage uren praktijklessen bij SVM.

SVM is eind jaren negentig opgericht met als doel kwalitatieve en praktijkgerichte opleidingen te bieden ter ondersteuning van de bedrijven in regio West-Brabant en Zeeland. Zij zorgen ervoor dat de leerlingen met alle facetten van de scholing van de opleiding in aanraking komt. Dit geeft bedrijven net als ons het voordeel dat we bij de stage van bijvoorbeeld Mees ons kunnen focussen op de constructiewerkzaamheden die voor ons belangrijk zijn. De technieken die in ons bedrijf niet of nauwelijks voorkomen worden bij SVM toch behandeld, waardoor Mees allround wordt opgeleid. Dit zonder dat het ten koste gaat van de stage uren op het bedrijf. Bovendien kost het normaal veel tijd om een stagiair op te leiden voor een stagebegeleider. Door deze werkzaamheden ook uit te besteden, is het in de praktijk voor ons bedrijf gemakkelijker.

 

Stagedag v.s. schooldag

Een schooldag (praktijkles) bij SVM is van 08.00-16.00 in Oudenbosch. Bij een stagedag bij Van Tilburg begint Mees om 06.00 uur. De constructiewerkers beginnen bij Van Tilburg allemaal vroeg, zodat ze ook eerder klaar zijn. ’s Morgens krijgt Mees zijn werk opgedragen van Jan van de Kasteele. Dit kan bestaan uit alle onderdelen van het maken van container. Het op maat maken van balken, het in elkaar lassen van onderdelen. Toen wij langs  kwamen was Mees balken op maat aan het zagen voor de opbouw van een portaalwagen.

Lijkt het jou ook leuk om alles te leren van het vak ‘constructiewerker’ neem dan vrijblijvend contact met ons op!